Když promluví vnitřní moudrost

Za roky, co se věnuji seberozvoji a vzdělávání v této oblasti, jsem se dostala k řadě technik a terapeutických nástrojů, které mě posunuly dál a které považuji za prospěšné. Ty, co mi tzv. „sedí“ a „fungují“, mají jedno společné – jejich prostřednictvím se dostáváme ke své vnitřní pravdě, moudrosti, zdrojům.

Co to znamená vnitřní moudrost? Je to ta naše vnitřní součást, která je oproštěná od chtění a her ega, které v tomto světě hrajeme. Práce na sobě tímto způsobem je proces – postupně odkládáme staré bolesti, strachy a nánosy minulosti a čím dál tím více vnímáme svoje vnitřní světlo a sílu. Na této cestě jsou mnohdy našimi „urychlovači“ i náročné životní situace nebo naše nepříjemné vnitřní stavy – deprese, úzkosti, strachy apod.

Mezi jednu z těchto technik patří technika od Brandon Bays, kterou autorka popsala ve své knize „Cesta“. S jejím pomocí se dostáváme skrz různé tzv. „vrstvy“ starých bolestí, emocí a náročných emočně podbarvených situací až k našemu vnitřnímu Zdroji – vnitřní síle, moudrosti, Lásce. Procházením starých vrstev bolestí, emocí a strachů máme možnost je plně procítit a zpracovat.

Tato technika mě zaujala a praktikovala jsem ji jednu dobu i na sobě. Kromě toho jsem měla možnost ji použít se svým tátou, který v té době trpěl vážnou nevyléčitelnou formou rakoviny. Uzdravení se bohužel navzdory našim i jeho snahám nekonalo a táta své nemoci podlehl. Nemoc se pro něj však stala cestou  sebepoznání a obrácení se k víře a lásce.  Nedávno jsem našla svoje poznámky k tomu, když jsem s tátou pracovala pomocí techniky Cesta. Co mě zaujalo a o co bych se s Vámi chtěla podělit, je sdělení jeho vnitřní moudrosti. Součástí techniky je totiž sepsat z pozice Zdroje svému já dopis. Jsou to slova moudrá, podpořená vlastní zkušeností a protože mi připadá škoda, aby ležela zavřená v šuplíku, zde jsou:

„Mé milé já,

věř své vnitřní intuici, pros ji o radu a důvěřuj ji. Věř v Boha, Krista, miluj ho a žij dle božích přikázání. Chovej se k bližním tak, jak k sobě, miluj je jako sebe sama.

Buď sám sebou. Raduj se ze života, pohlížej na vše optimisticky, vnímej ostatní lidi, důvěřuj jim, pomáhej jim dle svých možností, žij spokojeně a klidně, věř v jejich lepší vlastnosti, než to na první pohled vypadá.

Ber život tak, jak je, buď s ním spokojený a věř, že Bůh to s Tebou myslí dobře. Nechť je tvou prioritou spíše život duševní než život materiální.

Na ostatní bližní pohlížej tak, že i oni jsou boží tvorové, nech jim jejich vůli, přání, požadavky, buď  s nimi solidární, chápej je a pomáhej jim.

Denně se modli, žij obyčejný život, raduj se z toho, že žiješ a miluješ.“

A jak to máte vy? Co říká vaše vnitřní moudrost, vnitřní hlas či srdce? Nasloucháte tomuto hlasu? Obracíte se k němu? Jaké používáte techniky a metody pro to, abyste vnitřní moudrost, sílu či zdroj objevili?

A nezapomeňte – vaše vnitřní moudrost a vnitřní zdroje jsou tady pro vás. Pro to, abyste mohli žít kvalitnější a spokojenější život a realizovat svůj pravý potenciál.