Červenec – měsíc změny a nových zážitků

Přichází prázdniny a s nimi měsíc červenec. Červenec je sedmým měsícem v roce. Číslo 7 je z hlediska numerologie číslem důvěry, otevřenosti, změny, duchovnosti a transformace. Sedmička je číslem, které propojuje nebe se zemí – duchovno se skrze něj projevuje ve hmotě. Co nám tento letní měsíc přinese?

Měsíc červenec vnímám jako měsíc změny a nových zkušeností. Dovolená, prázdniny, cestování, příroda, odpočinek  – to vše se nám v tomto měsíci otevírá a my máme možnost rozšířit svoje zkušenosti a vnímání života. Život nejsou jen práce a povinnosti… Právě v tomto měsíci se můžeme otevřít novým zážitkům, které nás obohatí.

Červenec přináší změnu a transformaci do našich životů. Ve svém životě máme spoustu věcí, které nám nefungují nebo přinášejí pořád stejný (neuspokojivý) výsledek – tzv. pořád děláme ty stejné „chyby“:

Např. hádáme se, kritizujeme, na všem vidíme jen to špatné, bojujeme, dokazujeme, strachujeme se. Všimli jste si už někdy, co tyto „činnosti“ způsobují? To, co vysíláme, se nám vrací. Proto zaměřujeme-li se na to špatné a špatné myšlenky i vysíláme, narážíme na problémy,  konflikty a necítíme se dobře. V tomto případě nás ovládá naše ego.

Mnohdy se dostaneme do nějaké situace a po chvilce vidíme – „A už je to tady zase, už v tom zase lítám . Ten druhý mi něco dělá/říká a já se začínám neštvávat a cítim se jako oběť/chudinka a začnu bojovat nebo se naopak stáhnu“.

Nyní máte možnost udělat změnu. V náročné situaci se zastavte a prodýchněte se – hluboký nádech a výdech...

A pak udělejte věc jinak. Podívejte se na tu situaci jinak – nejlépe Srdcem. Uvědomte si například,  že ten druhý člověk reaguje z pozice z bolesti, strachu (jinak to neumí) a zvolte sami pro sebe jinou reakci než obvykle – usmějte se, nechte věc plynou, druhého obejměte, rozhodněte se důvěřovat. Reagujte tak, abyste byli se sebou spokojení a cítili se v tom dobře. Staré reakce a vzorce řízené egem končí a je potřeba je nahrazovat novými vzorci a způsoby chováním, které jsou v souladu s pravdou našeho Srdce.

Ptejte se: Co by teď udělala láska? Co říká moje Srdce? Za co můžu být vděčný?

Můžete se  pro něco nového rozhodnout – např. lépe jíst, více se hýbat, více se usmívat, méně se strachovat, být více šťastný – cokoli vás napadne, vše je možné. Pamatujte, že i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem a ten správný okamžik je právě teď.

Měsíc červenec přináší mimo jiné téma víry, důvěry a sebedůvěry. Důležité je, čemu věříme a jaká je naše vnitřní pravda. Nakolik věříme sami sobě, svým schopnostem a svému vnitřnímu hlasu. V červenci budeme mít možnost se propojit se svojí vnitřní pravdou, moudrostí či vyšším já. Bude nám umožněno rozšířit poznání v této oblasti.

Inspirační otázky pro měsíc červenec:

  • Jaká je moje vnitřní pravda a čemu věřím?
  • Co mohu ve svém životě změnit?
  • Čemu se mohu otevřít, co mohu přivítat do svého života?

Hezký červenec s nadhledem a vnímáním souvislostí přeje Mirka