Prosinec – měsíc emocí a naší sebehodnoty

Měsíc prosinec má číslo 12. Číslo 12 je číslem proměny, odevzdání a všestrannosti. Můžeme ho zredukovat na číslo 3, které je číslem komunikace, emocí a sebehodnoty. Co nám tento poslední měsíc v roce přinese – co budeme moci proměnit?

Měsíc prosinec každoročně „vytahuje“ a jitří naše emoce. Co si neseme za emocionální zátěž, to měsíc prosinec „vytahuje“ – jsme s tím konfrontováni, abychom se s tím vyrovnali. Zároveň nás tento měsíc vede k tomu, abychom si svoje emoce uvědomovali. Důležité je přijetí emocí a naše pravdivost – přiznat si: Ano, teď jsem vzteklá, smutná, naštvaná, ukřivděná…apod. Dovolme si přijímat emoce, protože jedině tak může dojít k naší proměně.

Zamysleme se nad tim,  jak někdy reagujeme možná trochu zbytečně přehnaně emocionálně (vše si bereme příliš osobně), bojujeme a hádáme se – místo toho, abychom se na situaci podívali z nadhledu a odstupu. Můžeme si také uvědomit, že mnohdy máme na výběr, jak se budeme cítit a jak se na danou situaci podíváme.

Prosinec v jedničkovém roce (2017) v sobě nese téma konfrontace s tím, kdo jsem já? Co chci žít a tvořit? Nakolik dokáži naplnit to, co si přeji žít? A mám pocit, že selhávám v tom, co chci naplnit? Nebo dokážu být sám sebou, s chybami a nedokonalostmi?

Tento měsíc ukazuje na naši „nedokonalost“ – všichni máme tzv. chyby a něco umíme méně či více. Kdo to však přísně posuzuje tak, že sám sebe sráží? Největšími posuzovateli jsme my sami sobě.  V tomto měsíci se můžeme smířit sami se sebou. Je vhodné se učit nové věci a rozvíjet je. Avšak zároveň nemíme zapomínat mít sami sebe rádi, oceňovat se a chválit se. Být vděčný sám sobě např. za odvahu jít do nových, neznámých věcí; učit se nové věci; ochotu pomáhat druhým; rozvíjet se a pracovat na sobě.

Mít sám sebe rád a vnímat svoji hodnotu – vážit si sám sebe – nezávisle na tom, co se mi v životě daří a nedaří, to je velmi důležité. Každý „problém“, který máme ve svém životě, většinou ukazuje na to, jaký máme sami k sobě vztah.

Na závěr si dovolím malou doušku – rok 2017 se chýlí ke svému závěru. Rok naší jedinečnosti, potenciálu a vnitřních darů nám ukázal svou tvář a přinesl i řadu obtížných situací. Co nám přinese rok 2018? O tom si budete moci přečíst v mém novém e-booku, který právě dokončuji. Jestli chcete zaslat informaci, až bude hotový, zaregistrujte se k odběru novinek nebo mi pošlete zprávu na mail miroslava@cestouzmeny.cz.


Inspirační otázky:

  • Co můžu nyní „odhodit“ a co chce změnu? Co si přinesu do nového roku?
  • Co můžu oddevzdat a nechat být? Kde můžu přestat tlačit na pilu?
  • Co mám teď přijmout?
  • Kde narážím na pocit nehodnoty a selhání? A jak to mohu u sebe změnit?

Moje numerologické výklady měsíců jsou obecného rázu a jsou určené pro vaši inspiraci. Jestli vás zajímá rozbor vaší aktuální situace – „ušitý“ vám na míru – pak by vás mohla zajímat  nabídka mých numerologických rozborů. V případě vašeho zájmu mě můžete kontaktovat. Aktuálně  s 15 % předvánoční slevou :-).

Poukázka na vypracování numerologického rozboru může být pěkný vánoční dárek pro vaše blízké. Také nabízím 15 % slevu. Objednat si ji můžete zde.

 

Diskuze ke článku “Prosinec – měsíc emocí a naší sebehodnoty

Comments are closed.