Co nám přináší rok 2017 z hlediska numerologie?

Rok se s rokem sešel a otevírá se před námi rok 2017. Je pod vibrací čísla 10/1. Jednička je číslem nových začátků a příležitostí, nezávislosti a kreativity. Číslo 10 je pak číslem vnitřní síly a odkazuje nás na naše vnitřní dary. Toto číslo ukazuje i na změnu v našem životě, možnost transformace či vědomé uchopení našeho života. Po roce 2016 – který byl pod vibrací čísla 9 a nesl se např. ve znamení „úklidu“, převzetí zodpovědnosti a odevzdávání všeho starého – se nyní přesouváme směrem k novým začátkům. Co to pro nás znamená a jak se to projeví?

Číslo 1 nás vede k otázce – kdo jsem já? Co chci tvořit a žít? Jednička přináší pocity síly, nezávislosti, ale i samoty či izolace.

Z hlediska numerologie náš vývoj probíhá v devítiletých cyklech. Každý jednotlivec, organizace, národ, společnost či dokonce celá planeta prochází postupným vývojem, který je do určité míry daný – postupně procházíme různými tématy, která jsou pro nás důležitá a jejichž prožití nás posouvá dál (obohacuje nás, umožňuje nám něco si uvědomit a následně v sobě pozměnit). Nic není „ze dne na den“ – to je uklidňující, ale také zároveň zavazující…

  • Vyvíjíme se dobrovolně nebo se necháme životem spíše „tlačit“ a „popostrkovat“?
  • Jsme ochotni se ze svých „chyb“ poučit – chceme věci dělat jinak nebo děláme pořád jednu a tu samou „chybu“ dokolečka?
  • Jsme ochotní být trpěliví a s kázní postupovat ke svému cíli nebo chceme všechno hned?
  • Přijímáme sami sebe se všemi svými aspekty nebo chceme být jen ti „dokonalí, svatí a bezchybní“?

Tento rok nás podpoří v tom, že se už začneme dělat věci jinak – více a více se nám bude dařit reagovat novým (pro nás žádoucím) způsobem či se na věci dívat novým úhlem pohledu (takovým, který nám bude přinášet více radosti ze života). Život nám poskytne dostatek příležitostí ke změně našich přesvědčení, postojů a návyků.

Pod vibrací čísla 1 byl naposledy rok 2008. Když se trochu rozpomenete – stalo se tehdy ve Vašem životě něco nového? Bylo Vám umožněno začít znovu a jinak? Pak následovalo 8 dalších let, ve kterých jste si leccos prožili a nyní stojíte tady – na začátku nového vývojového cyklu, v roce 2017. Moudřejší, zralejší, vědomější, obohacení o zkušenosti, prožitky a poznatky – jak s nimi naložíte? Co nového vytvoříte ve svém životě, v oblasti vztahů a práce?

Vibrace tohoto roku 2017 nás podpoří v nových začátcích. Zelenou budou mít nové projekty, nové myšlenky a přístupy. Jsme na novém začátku, ale nestojíme zde osamoceně a s prázdnýma rukama. Máme sami sebe, svoji jedinečnost, vnitřní bohatství, potenciál a získanou zkušenost prožitku.  Po náročném roce 2016, kdy se nám mnohé doslova zbortilo pod rukama, nyní budeme moci na nově vytvořeném místě začít stavět a budovat.

Podívejme se ještě na číslo 17 v tomto novém letopočtu. Z hlediska numerologie je klíčové slovo pro číslo 17 zdatnost, ukazuje tedy na projevení naší síly – fyzické i vnitřní. Součet čísla 17 dává číslo 8, které je číslem rovnováhy, karmy, moci a hojnosti – tento rok nám proto např. může přinést zisk  a při veškeré naší tvorbě bude dobré dávat si pozor na svůj záměr. Podle tarotu je kartou číslo 17 Hvězda. Hvězda nám umožňuje propojit se s univerzální inteligencí, přenést vesmírné ideje na Zem, odevzdat se Jediné síle a stát se kanálem jejího působení. Hvězda osvítí naši Cestu, odstraní z ní překážky a umožní nám realizovat náš potenciál.

V tomto roce pro nás tedy bude důležité vyhledat, rozvíjet a realizovat náš potenciál. Co to znamená? Např. to, že jestli máte něco, čím se cítíte uvnitř sebe voláni, vykročte na tuto cestu – udělejte první kroky. Vše má svůj vývoj a pravděpodobně nebudete hned úspěšní a bohatí, ale bez prvních kroků v realizaci se nikdy nikam nedostanete. Ctěte svoji jedinečnost a rozvíjejte to, v čem jste dobří a jedineční – věnujte se tomu, co Vás těší a co dobře umíte. Ať už je to jakákoli tvůrčí oblast. Co znamená vlastně „tvůrčí“?  Z mého úhlu pohledu to nejsou jen umělecké aktivity, ale „tvůrčí“ znamená vykonávání jakékoli činnosti, kterou děláme s radostí a láskou.

Rok 2017 nás povede k používání kreativity, k rozvoji nových kreativních způsobů myšlení a kreativní spolupráci. Bude od nás požadovat uvědomění si vlastní síly, moci a její používání ve vědomé tvorbě našeho života. Tento svět je světem mysli a vše v něm jsme vytvořili silou myšlenky. Naučit se poznat svoji mysl a učit se s ní pracovat – to vše jsou naše důležité úkoly. A stejně jako v minulých letech i v tomto roce je důležitá oblast spolupráce a vztahů.


A co nového Vás čeká na těchto stránkách? Od nového roku se můžete každý měsíc těšit na kratší texty s inspiračními otázkami a různými tipy pro osobní rozvoj, které se budou vztahovat k tématům jednotlivých měsíců z hlediska numerologie. A určitě vytvořím i jiné články, např. na téma emocí, zrcadlení, seberozvoje apod.

Jestli nechcete, aby Vám tyto články „utekly“, zaregistrujte se k odběru novinek napravo od tohoto textu.

Pokud máte zájem se o sobě něco nového dozvědět nebo se nechat inspirovat, pak Vám doporučuji ke stažení můj nový e-book o numerologii Devět životních cest jako zdroj sebepoznání.

Otevírá se před námi rok nových začátků a příležitostí a já Vám přeji, aby byl pro Vás plný radosti, lásky, zdraví a spokojenosti.

Těším se na další setkávání s Vámi v novém roce!

S láskou a úctou Mirka

Diskuze ke článku “Co nám přináší rok 2017 z hlediska numerologie?

Comments are closed.