Srpen – měsíc hojnosti a síly

Prázdniny jsou v plném proudu a nastává měsíc srpen. Srpen je osmým měsícem v roce. Číslo osm je číslem moci, hojnosti, rovnováhy a karmy. Je to číslo síly a prověřuje náš záměr a čistotu našeho konání.

Tento měsíc nám přináší téma hojnosti. Zkuste si uvědomit, co pro vás znamená slovo hojnost? Je to jen oblast financí nebo má i jiný význam?

Já slovo hojnost vnímám jako všechny naše vnitřní a vnější zdroje – jako vše, co se nám nabízí a co nás obohacuje. Vnější svět je nesmírně bohatý a hodně nám toho přináší – ať už se podíváme na přírodu, lidskou tvorbu, civilizaci, rozmanitost lidí a jejich povah. Samostatnou kapitolou je náš vnitřní svět a to, čím jsme obdařeni – naše schopnosti, talenty, naše vnitřní bohatství a naše duše.

Naším úkolem v tomto měsíci je hojnost vnímat a otevřít se jí. Nechat jí vstoupit do svého života a objevit ji v sobě a kolem sebe.

Měli bychom si uvědomit a procítit vděčnost za vše, co v životě máme. Život je dar – ve fyzickém těle můžeme prožívat a získávat tak cenné zkušenosti. Jen tady můžeme zjistit, jak voní les, tráva, jak chutná voňavý čaj a domácí koláč… Jaké to je, když se na vás usměje vaše dítě… Jak něco bolí a jak po bolesti přijde úleva… Jaké to je milovat druhého člověka a jaké to je se citům uzavřít….

Měsíc srpen je jako každoročně měsícem sklizně, nejen na poli, ale i v našich životech. Co jsme zaseli, to sklízíme, ať už v oblasti práce či vztahů. V tomto měsíci se věci dostávají do rovnováhy pro to, abychom mohli dále jít s čistým štítem a „uklizeným“ stolem.

Tento měsíc je i o záměru našeho konání. Abychom šli „správnou cestou“, měli bychom si uvědomit, proč něco děláme a jak – tzn. s jakým záměrem. Tento záměr by měl být co nejčistší – měli bychom ho formulovat tak, aby naše činnost sloužila všem zúčastněným pro jejich nejvyšší dobro. Každý z nás disponuje velkou silou a je důležité si uvědomit, jak ji používá.

V tomto měsíci si uvědomte sílu vašich myšlenek. To, na co myslíme, utváří náš život. Tato informace jistě pro vás není nová, poslední dobou je jí všude plno. Co z toho ale pro nás vyplývá? Udělat ten krok ke změně.

Zpomalit a zastavit se ve chvíli, kdy zachytíme myšlenku, která je negativní a která nám škodí. Většinou se týká nás samotných nebo ostatních:  Např.  „Nezvládnu to“, „Nemám čas“, „Ten druhý je neschopný“, „Jsem hloupý a nic neumím“. Zastavte se, prodýchejte se a vědomě svoji myšlenku změňte na její pravý opak, který bude posilující a přinese vám radost a naplnění. Uvěřte tomu. Dělejte to opakovaně. Hrajte si se svými myšlenkami.

Inspirační otázky pro měsíc srpen:

  • Co sklízím – v jaké oblasti? Uvědomuji si, že tím nastává rovnováha?
  • Za co můžu být ve svém životě vděčný?
  • Vnímám hojnost ve svém životě?
  • Jak používám svoji sílu a životní energii?

Hezký srpen s nadhledem a vnímáním souvislostí přeje Mirka


Moje numerologické výklady měsíců jsou obecného rázu a jsou určené pro inspiraci. Jestli vás zajímá rozbor vaší aktuální situace – „ušitý“ vám na míru – pak by vás mohla zajímat  nabídka mých numerologických rozborů. V případě vašeho zájmu mě můžete kontaktovat.

Od podzimu pro vás připravuji i širší nabídku mých služeb.