Měsíc prosinec – měsíc radosti a osvobození

Máme tady prosinec, poslední měsíc v roce. Tento měsíc má číslo 12, které v součtu dává číslo 3. Číslo 3 je číslem emocionality, prožívání a komunikace. Dvanáctka je číslem všestrannosti a také číslem naplnění a přechodu na další úroveň. Co nám tento měsíc přinese za témata?

Měsíc prosinec v dvojkovém roce (2018) nám zviditelní, jak jsme na tom v oblasti vztahů a spolupráce. Kde jsme v nerovnováze a co můžeme proměnit. Možná také uvidíme, jaký kus cesty jsme v oblasti vztahů ušli od začátku tohoto roku.  Celkově nám tento měsíc může přinést osvobození, pocit radosti, naplnění a zadostiučinění. Po dlouhé době se budeme moci uvolnit a vychutnat to, co nám náleží.

Měsíc prosinec nás, jako každoročně, konfrontuje s tématy emocionality a prožívání.  Osvětluje emoce, které nebyly vyřešeny.  A to pro naši očistu, jejich zpracování, ale také i uvědomění, co je pro nás podstatné a co si chceme odnést do následujícího roku. Uvědomte si, co vás „dostává“ a jak jinak se můžete na danou situaci dívat, abyste byli v pohodě.

V tomto měsíci si uvědomte, co chcete prožívat a tvořit. A jestli to, co si přejete, do svého života vnášíte. Položte si otázku, co je pro vás v životě podstatné a jestli tomu věnujete dostatečnou péči a pozornost.

Úskalím předvánočního období a závěru roku může být to, že se zaměříme na výkon, místo na prožitek. Můžeme se snažit vše stihnout, být přehnaně aktivní – výkonní. Pod povrchem je strach ze selhání. Pomůže nám zklidnění a prožívání přítomného okamžiku.

Můžeme si uvědomit, co je pro nás v období Vánoc opravdu důležité, na co se chceme zaměřit a jak chceme tento čas prožívat. Vánoční období je obdobím jedinečným a je škoda ho nevyužít ke zklidnění a naslouchání svému srdci.

V prosinci nemusí být obtížné se vědomě věnovat zastavení a  prožívání – když se naladíte na nadcházející Vánoce a energii, která je provází, pak jistě načerpáte do svého života spoustu nového a obohacujícího.

Přeji vám hezké prožití adventu

Mirka


Zajímá vás, co nám přináší nový rok 2019? Napsala jsem o tom e-book.

Více informací o e-booku a možnost objednání najdete TADY.