Životní poslání a jak ho najít

Věříte tomu, že každý z nás má své jedinečné poslání? Já ano. Domnívám se, že každý z nás je jedinečný a má možnost ve svém životě něco unikátního vykonat.

Poslání je to, pro co jsme byli zrozeni. Je to nějaká činnost, při jejímž vykonávání se cítíme šťastní a spokojení – to co nám jednoduše dělá radost a co se nám daří. Když jsme v tomto stavu, přirozeně realizujeme svoje dary a schopnosti a zároveň tak obohacujeme svět okolo nás.

Někteří lidé jsou spokojení, cítí se naplnění a na své poslání „narazí“ brzy. Velké množství lidí je ale nespokojených, svůj život spíše „přežívá“ než „prožívá“. Nebaví je to v práci, vnímají to tam jako dřinu, cítí se vyčerpaní a bez energie. Nejsou jednoduše na cestě svého poslání – nerealizují a nežijí sami sebe. Co s tím?

Pro to, abychom mohli realizovat své poslání, je potřeba několik věcí.

  • První, velmi důležitou oblastí je sebepoznání. Je dobré vědět, jaké jsou naše schopnosti a nadání – co nám přirozeně jde a baví nás. Se sebepoznáním nám může pomoci např. numerologie.
  • Druhou důležitou pro realizaci svého poslání je odložení svých masek a přesvědčení, které nás omezují v projevení sebe sama. Dokud se od nich neosvobodíme, nemůžeme realizovat svůj jedinečný potenciál, protože s ním pod vrstvou toho všeho „marastu“ nejsme v kontaktu.
  • Třetí důležitou oblastí je DOVOLIT SI ŽÍT svůj život. Zcela podle svého, následovat svůj vnitřní hlas a svoje potřeby. Vědět, co mi přináší radost a co je mojí vášní nebo pro co se dokážu nadchnout. Toto je trochu náročnější, protože to  nemusí být nutně v souladu s tím, co se obecně ve společnosti „nosí“.  Jedná se o vykročení z naší „komfortní zóny“.

Pravé poslání pro každého z nás znamená něco jiného. Někdo ho má více spojené se svojí profesní realizací; někdo spíše ve způsobu, jakým prožívá život a co vyzařuje; jiný zejména se svojí rodinou. Dokonce v různých obdobích života to může být trochu jiné.

Jak poznáme, že naplňujeme svoje POSLÁNÍ? Budeme šťastní a spokojení, protože budeme plynout spolu s životem. Pomocí libých pocitů nám naše Duše bude připomínat to, že jsme na správné Cestě.

A co když jdeme životem, věnujeme se svému rozvoji a stále máme pocit, že pravé poslání nenacházíme? Hledáme ho a stále ho nevidíme? Pak nám může pomoci se rozhlédnout kolem sebe a zaměřit se na přítomný okamžik a být vděční za to, co nyní máme. POSLÁNÍ je totiž TEĎ a TADY, vědomé vykonávání toho, co nám život nabízí.  A pamatujte, vše má svůj čas a vývoj.


Chcete lépe poznat sami sebe – svůj potenciál, pracovní poslání a pracovní směřování?

Pak mrkněte na můj nový e-book

„Zrcadlo vztahů – kompas pro orientaci ve světě práce“