Dělat stále to stejné a očekávat jiné výsledky…

Znáte to. Nedaří se vám. Máte pocit, že je to pořád to samé dokola. Narážíte stále na tu stejnou situaci, hlavou se vám honí ty samé myšlenky. Cítíte se pořád stejně. Nic se nemění. Je to začarovaný kruh.

Když se tak nad tím zamyslíte, možná si uvědomíte, že čekáte na to, až se „něco“ stane a samo se to spraví. Bohužel samo se v životě nespraví nic. Vše je výsledkem toho, co vysíláme za myšlenky, jak se chováme a cítíme/prožíváme. Musíme si uvědomit, že tvůrci reality jsme my sami. My jsme to vytvořili, jen my sami to můžeme proměnit.

A. Einstein řekl: „Šílenství je dělat tu samou věc stále dokola a očekávat jiné výsledky“. A já se pod to plně podepisuji. A to nejen proto, že jsem si mnohokrát v poslední době uvědomila, že se točím v bludném kruhu. Ale přichází nový vítr a nastal čas začít něco ve svém životě měnit. Je za pět minut dvanáct.

To, co se nám v životě děje, je ve velké míře výsledkem jak naší vědomé aktivity (myšlení, chování, cítění), tak i podvědomých mechanismů. K těm se můžeme dostat  prostřednictvím cílených terapeutických technik. Někdy je potřeba prostě „šáhnout“ hlouběji.

Přesto můžeme v životě spoustu věcí proměnit i cestou drobných krůčků, kdy se učíme dívat na věci jinak a myslet si o svém životě jiné věci. Říká se tomu: Změnit postoj k tomu, co se mi děje.

Můžete začít malými věcmi a záležitostmi. Např. někdo vedle vás na balkoně  kouří a obvykle byste se na něj začali rozčilovat. Udělejte změnu a řekněte si např.: To je paráda, že mám tak krásný balkon, kde proudí čerstvý vzduch, který vše vyčistí apod.

Vyšší level nastává např. v partnerském vztahu. Máte tendenci neustále na partnera „nadávat“ a předhazovat mu, co dělá špatně. A vy to nyní proměníte a začnete si všímat, co dobrého pro vás dělá a co vám přináší do života.

Když nemůžete změnit vnější svět, změňte sami sebe. Dříve nebo později vás život postaví do situace, že to budete muset udělat. Není jiné cesty ke spokojenému životu, než poctivé sebepoznání a změna postoje v životě.

Mám pro vás pár tipů na to, jak vnést do svého života nový vítr a s tím související změnu:

  1. Podívejte se na danou situaci z nadhledu. Představte si, že se na celou záležitost díváte z nadhledu – vidíte ji pod sebou jako na dlani. O co tam jde? Co ten člověk prožívá? A co může udělat jinak?
  2. Představte si, že danou situaci zažívá vaše kamarádka. Co byste jí poradili, když byste v tom nebyli osobně zaangažovaní?
  3. Vystupte ze své komfortní zóny a každý den udělejte jednu změnu ve svém životě. Jděte např. do práce jinou cestou, naplánujte si novou aktivitu do svého denního režimu, věnujte se novému koníčku, dělejte si drobné radosti apod.
  4. To, co nefunguje, přestaňte dělat starým způsobem. A hledejte nové cesty, jak na to. Půjčte si např. knížku na dané téma a hledejte inspiraci. Domluvte si konzultaci s odborníkem na dané téma. Zapište se do kurzu. Experimentujte.

Krásné dny s novým přístupem přeje Mirka


Chcete lépe poznat sami sebe, partnera, dítě nebo porozumět tomu, co se vám děje? Pak si u mě objednejte on-line numerologický rozbor nebo konzultaci – více informací TADY.


Máte-li možnost dojet Brna a řešíte-li něco, s čím si nevíte rady a točíte se v kruhu, objednejte se ke mě na osobní poradenskou nebo terapeutickou konzultaci.