Leden – měsíc nových začátků a rozhodnutí

Měsíc leden má číslo 1. Toto číslo je číslem nových začátků a rozhodnutí, jedinečnosti, originality a kreativity. Měsíc leden jako každoročně přináš do našeho života něco nového. Zároveň se v něm aktivují i pocity strachu, osamělosti a odcizení.

Tento měsíc nám v kombinaci s číslem roku umožňuje uvědomit si, co nyní potřebujeme udělat za změnu v oblasti naší stability. Jaký postup vede k našemu cíli? Co můžeme udělat pro to, abychom ve svém životě cítili jistotu a oporu. Co nám přináší pocit jistoty a sebedůvěry?

Zeptejte si sami sebe, jestli si sebe vážíte, máte k sobě dobrý vztah a odkud pocit vlastní hodnoty odvozujete. Podmiňujete svoji hodnotu vaším výkonem a tím co děláte – nebo jste schopni mít k sobě dobrý vztah, i když se vám právě tzv. nedaří? Vážíte si sami sebe za to, kým jste a co žijete?

Oceňujte sami sebe za to, co jste se naučili, zvládli a čeho jste dosáhli – a že toho je u každého člověka (nikoho nevyjímaje) požehnaně.

Měsíc leden je také vhodný k novým začátkům a rozhodnutím. Rozhodnutí se mohou týkat menších i větších věcí: např. změna v oblasti stravovacích návyků, cvičení, rozvoj nového pracovního projektu. Nebo se např. můžete rozhodnout více se usmívat, méně se strachovat, více odpočívat, trávit více času se svými dětmi apod.

Inspirační otázky pro tento měsíc:

  • Jak jsem na tom se závislostí? Jsem na něčem/někom závislý?
  • Jak jsem na tom se svou tvořivostí? Uplatňuji svůj kreativní potenciál – tvořím to, co mě těší a baví?
  • Co chci?
  • Důvěřuji sám sobě? Jak jsem na tom se svým sebevědomím?
  • Kdo jsem já? Jaké hraji role?

Hezký leden s nadhledem a vnímáním souvislostí přeje Mirka

Hlavní témata nového roku, výklad jednotivých měsíců a spoustu tipů pro osobní rozvoj najdete v mém novém e-booku: „Rok 2019 z pohledu numerologie“.

Vstupte do nového roku s novým úhlem pohledu!